close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • KOMUNIKATY I DYŻURY KONSULARNE

 • UWAGA: BRAK JUŻ MIEJSC NA SPOTKANIA W SPRAWACH PASZPORTÓW DLA

   

  OSÓB OD 13 ROKU ŻYCIA (BIOMETRYCZNE). POZOSTAŁY JEDYNE WOLNE

   

  MIEJSCA NA SPOTKANIA W SPRAWACH PASZPORTOWYCH DLA OSÓB PONIŻEJ 13

   

  ROKU ŻYCIA.

   

  DYŻUR KONSULARNY W GÖTEBORGU

   

  12-13 października 2017 r.

   

  Wydział Konsularny Ambasady RP w Sztokholmie uprzejmie informuje, że w dniach 12 i 13 października 2017  r. (czwartek i piątek) w Göteborgu odbędzie się dyżur konsularny.

   

  Dyżur zostanie zorganizowany w siedzibie Związku Polskich Katolików przy Säveåns Strandgata 4, 415 05 Göteborg, w godzinach od 9.00 do 16.00.

   

  Podczas dyżuru konsularnego przyjmowane będą wnioski o wydanie paszportów dla dzieci i dorosłych oraz realizowana będzie czynność potwierdzania własnoręczności podpisu.

   

   

   

  JAK ZAREZERWOWAĆ MIEJSCE:

   

  Aby zarezerwować czas na spotkanie z konsulem, należy wysłać maila na adres sztokholm.amb.wk@msz.gov.pl lub zadzwonić na nr tel. +46 8 50 57 50 60, podając poniższe informacje: 

   

    

  1. Imię, nazwisko oraz datę urodzenia.

   

  2. Rodzaj załatwianej sprawy (np. złożenie wniosku o paszport dla osoby dorosłej/dziecka – imię, nazwisko, data urodzenia dziecka).

   

  3. W przypadku wniosku o paszport dla małoletniego dziecka prosimy o podanie informacji czy dziecko posiada polski akt urodzenia oraz czy posiada nadany numer PESEL (nie personnumer).

   

  4. Preferowany dzień wizyty (czwartek 12 października lub piątek 13 października).

   

  5. Dane kontaktowe - numer telefonu, adres e-mail.

   

   

   

  CO NALEŻY PRZYGOTOWAĆ NA SPOTKANIE Z KONSULEM:

   

  Komplet dokumentów, zdjęcia (zwracamy uwagę na to, by zdjęcia były prawidłowo wykonane przez fotografa) – wnioski niekompletne nie będą przyjmowane. W tym celu proszę zapoznać się jakie dokumenty będą potrzebne do konkretnej sprawy, zgodnie z  informacją na naszej stronie internetowej:

   

  http://sztokholm.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/paszporty/

   

  Do złożenia wniosku o paszport biometryczny 5-letni dla dziecka należy przedstawić polski akt urodzenia dziecka, wydany przez Urząd Stanu Cywilnego w Polsce.

   

  Do złożenia wniosku o pierwszy paszport tymczasowy dla dziecka należy przedstawić Personbevis z pełnymi danymi o rodzicach tzw. folkbokfӧringsuppgifter. Personbevis wystawiony na tzw. pass nie jest podstawą do złożenia wniosku o polski paszport i nie będzie akceptowany.

   

  Jedyną formą płatności na dyżurze konsularnym jest opłata w gotówce – prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty. Na naszej stronie w zakładce „paszporty” (link powyżej) znajduje się tabela opłat.

   

  Liczba miejsc na spotkanie z konsulem jest ograniczona.

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: